Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Tego Nie Powiedzą Media o Zamachu w Berlinie - Kilka Nieznanych Faktów

21 grudnia 2016
przez Miss Gorilla Team   |   60,0 tys. wyświetleń
Tego Nie Powiedzą Media o Zamachu w Berlinie - Kilka Nieznanych Faktów

Wstępne wyniki sekcji zwłok polskiego kierowcy ciężarówki sugerują że Łukasz Urban (37 lat) żył i walczył z zamachowcem prowadzącym pojazd, w momencie kiedy ten wjeżdżał w tłum

1. Łukasz Urban, zamordowany kierowca ciężarówki, ŻYŁ w momencie w którym ciężarówka wjeżdżała w tłum

Wstępne wyniki sekcji zwłok polskiego kierowcy ciężarówki sugerują że Łukasz Urban (37 lat) żył i walczył z zamachowcem prowadzącym pojazd, w momencie kiedy ten wjeżdżał w tłum ludzi przebywających na jarmarku świątecznym na placu Breitscheidplatz.

To wyjaśniałoby dlaczego zamachowiec, zakładając że chciał zabić jak największą liczbę osób, nie przejechał przez całą długość alei jarmarku, a po kilkunastu metrach zjechał w stronę głównej ulicy uderzając w słup i tak kończąc swój morderczy rajd.

Łukasz Urban nazywany jest pierwszą ofiarą zamachu, natomiast coraz silniej dochodzą do głosu opinie, które mówią że Polak jest bohaterem i to dzięki niemu liczba ofiar zamachu nie jest o wiele większa.


2. Słyszane były krzyki "Allahu Akbar"

Bezpośrednio po tragicznych wydarzeniach na placu Breitscheidplatz przebywające tam osoby słyszały krzyki "Allahu Akbar". Zostało to natychmiast zgłoszone służbom porządkowym. Ostatecznie zatrzymanych zostało kilka osób.


3. Zatrzymany i podejrzany o kierowanie ciężarówką Naveed Baloch NIE JEST Pakistańczykiem!

Naveed Baloch pochodzi z Beludżystanu (ang. Balochistan lub Baluchistan). Mieszkańcy tego rejonu określani są "Balochami" i zwyczajowo przyjmują takie nazwisko, aby zaakcentować swoją narodowość (odrębną od pakistańskiej). Beludżystan, to formalnie prowincja Pakistanu, ale wiele organizacji narodowościowych przeciwstawiało się temu, w jaki sposób region ten został włączony do Pakistanu. Porwania, napady, morderstwa w biały dzień – tak wygląda rzeczywistość Beludżystanu. Balochowie to również ofiary pakistańskiego fundamentalizmu i ekstremizmu religijnego.

Zdjęcie schwytanego przez niemiecką policję Naveeda Balocha, następnie uwolnionego w związku z brakiem jego związku z atakiem terrosystycznym.

Znajomy Naveeda twierdzi że ten, wraz z kolegą, przechodzili przez ulicę kilka minut po zamachu w okolicach Breitscheidplatz, kiedy zatrzymała ich policja i poinformowała że zostaną ukarani za złamanie przepisów ruchu drogowego. Następnie Naveed został aresztowany i przewieziony do prokuratury, gdzie był przesłuchiwany.


4. W wielu miejscach na świecie sądzi się, że odpowiedzialni za zamach są Polacy

W związku z tym, że ciężarówka która wjechała w tłum, miała polskie numery rejestracyjne, wiele gazet na świecie relacjonuje od wczoraj że to Polak jest zamachowcem. Np. gazety w Japonii podają cytat z niemieckiej policji, jakoby kierowcą najprawdopodobniej był Polak.


5. Terroryści zapowiadają kolejne ataki

Terroryści Państwa Islamskiego walczący w Mosulu, popierają ataki w Berlinie, Jordanie i Groznym. Zachęcają także do kolejnych ataków w Europie.

Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.