Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Twierdzi, Że To Zdjęcie Uratowało Jej Życie: "Dzisiaj Mogłabym Już Nie Żyć"

26 lipca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   1,2 tys. wyświetleń
Twierdzi, Że To Zdjęcie Uratowało Jej Życie: "Dzisiaj Mogłabym Już Nie Żyć"

Młode osoby uwielbiają robić sobie tzw. selfie, czyli zdjęcia samego siebie, albo swojego lustrzanego odbicia. Cloe jest jedną z nich. Nigdy nie przypuszczała, że jedno z takich zdjęć uratuje jej kiedyś życie.

Cloe Jordan pochodzi z Wielkiej Brytanii. Dziewczyna często się opala i ostatnio korzystając z ładnej pogody, chciała wybrać się na plażę. Po przebraniu w kostium kąpielowy stanęła przed lustrem i postanowiła zrobić sobie zdjęcie, żeby pochwalić się nim na Instagramie. Kilka godzin później, przeglądając galerię zdjęć zauważyła, że pieprzyk na jej ostatnim zdjęciu jest znacznie większy niż na fotografiach, które robiła kilka tygodni temu. Stwierdziła, że jest szpecący i zapisała się na wizytę do chirurga, żeby go usunąć.

Okazało się, że ten pieprzyk to czerniak - bardzo niebezpieczny nowotwór skóry

Po wykonaniu biopsji lekarze mieli już pewność. Powiększająca się zmiana na jej ciele to czerniak. Natychmiast podjęli decyzję o usunięciu groźnej zmiany. Zalecili jej też baczną obserwację ciała i regularne zgłaszanie się na kontrolę, żeby sprawdzić, czy czerniak nie spowodował przerzutów.

Tę plamkę miałam od zawsze. Nie zauważyłam, że ostatnio sporo się powiększyła. Gdyby nie to zdjęcie, pewnie zorientowałabym się, kiedy było by już za późno.

Jordan opublikowała w sieci to zdjęcie, żeby ostrzec wszystkich, czym może się skończyć bagatelizowanie pierwszych objawów czerniaka

Po czym rozpoznać czerniaka?

Pamiętaj, żeby uważnie obserwować wszystkie pieprzyki i znamienia, jakie masz na ciele. Szybka diagnoza daje większe szanse na wyleczenie. Nowotwory skóry rozwijają się bardzo szybko i często pojawiają się przerzuty. Dlatego nie ignoruj tych sygnałów ostrzegawczych!

  • Świąd
  • Zaczerwienienie
  • Owrzodzenie
  • Obwódka wokół znamienia

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie bój się skorzystać z pomocy lekarza. Pamiętaj - tu chodzi o Twoje życie i zdrowie!

Udostępnij, żeby ostrzec znajomych!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.