Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Twój Telefon Może Być Na Podsłuchu. Wiemy, Jak Możesz To Sprawdzić!

11 kwietnia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   11,3 tys. wyświetleń
Twój Telefon Może Być Na Podsłuchu. Wiemy, Jak Możesz To Sprawdzić!

Masz czasami wrażenie, że ktoś podsłuchuje Twoje rozmowy. Słyszysz dziwne echo, albo nagle zrywa Ci połączenie? Koniecznie sprawdź, czy masz powody do niepokoju.

Technologia jest obecnie tak zaawansowana, że żeby założyć komuś podsłuch na telefon nie trzeba być wybitnym specjalistą. Stąd też wielu z nas obawia się, że jest podsłuchiwana. Czy da się to sprawdzić?

*#21#

Ten kod umożliwi Ci sprawdzenie, czy Twoje połączenia lub SMS-y są przekazywane do innego urządzenia. Zazwyczaj stosują to pracodawcy na telefonach firmowych swoich pracowników.

*#62#

To kod, który pozwoli Ci sprawdzić, gdzie są przekazywane dane z naszego telefonu. Jeżeli tak się dzieje, zobaczycie numer telefonu, na który są przesyłane.

*#06#

Dzięki temu kodowi sprawdzisz numer IMEI (International Mobile Equipment Identity) urządzenia. Jest on inny dla każdego telefonu i pomaga np. namierzyć skradzione urządzenie.

Pamiętaj!

Dbaj o bezpieczeństwo swoich danych!

Zwracaj uwagę na to, jakim aplikacjom udzielasz dostępu do danych z Twojego telefonu. Niektóre z nich posiadają wadliwe oprogramowanie, które może przechwytywać i udostępniać innym dane z naszego urządzenia. Dlatego najlepiej korzystaj ze sprawdzonych sklepów z aplikacjami, takimi jak Google Play czy AppStore.

Odkryłeś dzięki tym kodom podsłuch na swoim telefonie? Koniecznie daj znać w komentarzu!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.