Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Tysiące Kobiet Na Świecie Rezygnuje z Depilacji. Zobacz, Dlaczego Ty Też Powinnaś.

6 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   54,8 tys. wyświetleń
Tysiące Kobiet Na Świecie Rezygnuje z Depilacji. Zobacz, Dlaczego Ty Też Powinnaś.

Depilacja u kobiet stała się czymś oczywistym. Te kobiety jednak nic sobie z tego nie robią i namawiają do tego swoje koleżanki. O co chodzi?

Całkowite usuwanie owłosienia jest praktykowane przez ponad 95 % australijskich kobiet. Wszystko przez kampanię z 1915 roku, która informowała, że włosy na nogach i pod pachami u płci pięknej są czymś nieestetycznym i żenującym. Od tamtej pory dziewczęta już w wieku 10 lat zaczynają się depilować, żeby sprostać ustalonym standardom. Tak przynajmniej było jeszcze do niedawna...

Ruszyła ciekawa kampania mająca na celu zachęcenie kobiet do zaprzestania używania maszynek i produktów do depilacji, żeby zaoszczędzone środki przeznaczyć na fundację zajmującą się doradztwem i wparciem dla ofiar przemocy i nadużyć seksualnych.

STOP przemocy

Jak wynika ze statystyk, 1/3 australijskich kobiet doświadcza przemocy w swoich związkach. W 2015 roku aż 79 kobiet zginęło na skutek agresywnego zachowania ze strony partnerów. Oprócz zorganizowania akcji, uruchomiono także specjalny numer pod który mogą dzwonić kobiety, które czują się w niebezpieczeństwie.

Wolność dla kobiet

W akcji chodzi także o zwrócenie kobietom poczucia wolności. Do tej pory wszystkie panie musiały zachowywać się zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, a niestosowanie się do ogólnie przyjętych zasad kończyło się publicznym napiętnowaniem. Kampania ma także uświadomić do czego prowadzi mówienie kobietom, jak powinny wyglądać i traktować swoje ciało. Czas, aby mogły w końcu same wyrażać siebie i swoją kobiecość.

Get Hairy February...

czyli zapuść włosy w lutym! Przestając golić włosy, zobaczysz jak na Twoje owłosienie reaguje społeczeństwo. Zaoszczędzisz także środki, które możesz przelać na konto fundacji i wspomóc walkę australijskich kobiet o szacunek i zaprzestanie przemocy seksualnej. Tutaj możecie znaleźć więcej informacji o akcji gethairyfebruary.org.

One już się odważyły...

Julia Roberts

Madonna

Miley Cyrus

Lola Kirke

Drew Barrymore

A Wy, przyłączycie się do tej akcji?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.