Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Uratował Podczas Holokaustu 669 Dzieci. Zobacz Jak Zareagował, Kiedy Dowiedział Się, Że Siedzą Obok Niego.

23 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   12,6 tys. wyświetleń
Uratował Podczas Holokaustu 669 Dzieci. Zobacz Jak Zareagował, Kiedy Dowiedział Się, Że Siedzą Obok Niego.

Nicholas Winton to prawdziwy bohater. Nie dość, że zaryzykował własne życie, żeby uratować kilkaset dzieci, to jeszcze nikomu nie wspomniał o tym ani słowem. Wszystko wyszło na jaw, kiedy żona Nicholasa znalazła na strychu notatnik z nazwiskami i zdjęciami

Nicholas Winton urodził się 19 maja 1909 roku w Londynie w niemiecko-żydowskiej rodzinie. Kiedy jego rodzice przeszli na chrześcijaństwo, został ochrzczony i wychowany w wierze katolickiej. W 1938 roku pracował jako makler na giełdzie w Wielkiej Brytanii.

Nicholas wybierał się w wakacje do Szwecji, jednak postanowił przyjąć zaproszenie swojego przyjaciela z Czechosłowacji i ostatecznie tam spędził urlop. Tam zetknął się z problemem niemieckich obozów pracy i zaczął rozmyślać jak uratować dzieci z okupowanych terenów i przetransportować je do Wielkiej Brytanii. Zajął się poszukiwaniem schronienia dla nich i kiedy to już było zapewnione, zorganizował bezpieczne wywiezienie dzieci z obozu.

Zaproszono go do telewizji

Mężczyzna w 1988 roku przyjął zaproszenie do programu That's Life, gdzie miał opowiedzieć o tym, jak uratował przez zagazowaniem 669 bezbronnych dzieci. Na miejscu czekała na niego jednak pewna niespodzianka.

Został poproszony, żeby usiadł w pierwszym rzędzie. Prezenterka przybliżyła publiczności całą historię. Po chwili powitała Verę Gissing, gościa specjalnego zaproszonego do programu. Okazało się, że jest ona jedną z osób, która została uratowana przez Wintona. Siedząca obok Nicholasa Vera rzuciła mu się w objęcia i łamiącym się głosem podziękowała za wszystko. Mężczyzna był bardzo wzruszony. Nie sądził jednak, że za chwilę zobaczy coś takiego...

"Czy jest na sali jeszcze ktoś, kto zawdzięcza swoje życie Nicholasowi?"

W tym momencie wstała cała publiczność. Okazało się, że do studia zaproszono wszystkie osoby z listy Nicholasa, które przyszły mu osobiście podziękować.

Zobacz ten niesamowicie wyjątkowy moment!

Nicholas Winton zmarł 1 lipca 2015 roku w Slough dożywając 106 lat. Zostanie zapamiętany jako wyjątkowy człowiek, który nie zważając na konsekwencje poświęcił się, żeby ocalić innych. Jego postawa zasługuje na najwyższe uznanie.

„Wychodzę z założenia, że jeżeli coś jest niemożliwe, to musi istnieć jakiś sposób, żeby to zrobić”

Tymi słowami skomentował swój bohaterski czyn. Powinniśmy je wziąć sobie do serca.

To chyba najbardziej wzruszające nagranie jakie widzieliśmy. Udostępnij, jeżeli się zgadzasz!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.