Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Urodziła Się z Czterema Nogami i Dwoma Kręgosłupami. Jest Już Po Operacji!

22 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   24,4 tys. wyświetleń
Urodziła Się z Czterema Nogami i Dwoma Kręgosłupami. Jest Już Po Operacji!

Operacja była obarczona dużym ryzykiem. Mimo to jej rodzice zdecydowali się na zabieg, bo wiedzieli, że bez niego życie dziewczynki będzie niekończącym się cierpieniem.

Dominique przyszła na świat na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Jej wygląd po urodzeniu był spowodowany rzadką przypadłością. Do jej ciała przyrośnięty był pasożytniczy bliźniak w postaci 2 nóg i kręgosłupa.

Nie mogła samodzielnie przewracać się na bok, ani siadać. Jej rodzice zdecydowali, że poddadzą ją zabiegowi, kiedy miała 10 miesięcy. Bez operacji jej serce i płuca nie byłyby wstanie wytrzymać obciążenia dodatkowych kończyn.

Ryzykowna operacja

Dziewczynka została przewieziona do Dziecięcego Szpitala Chirurgicznego w Chicago. Tam przeprowadzono zabieg usunięcia zbędnych kończyn i podwójnego kręgosłupa. Operacja trwała 6 godzin i była obarczona dużym ryzykiem. Oddzielono jej kości od naczyń krwionośnych i nerwów, amputowano zbędne kończyny i odbudowano jej kręgosłup.

Teraz ma szanse na normalne życie

Na szczęście operacja zakończyła się pomyślnie. Lekarz oceniają, że to ogromny sukces. Dominique prawdopodobnie będzie rozwijać się teraz jak inne dzieci.

Tak wyglądała przed operacją

To smutne, ile ta dziewczynka musiała przejść. Mamy nadzieję, że teraz będzie miała normalne życie.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.