Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Ustalono, Jak Zachowują Się Płody Kobiet Palących w Czasie Ciąży! Wyniki Zatrważają.

21 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   21,5 tys. wyświetleń
Ustalono, Jak Zachowują Się Płody Kobiet Palących w Czasie Ciąży! Wyniki Zatrważają.

Nowe badania rzucają więcej światła na temat szkodliwych skutków palenia papierosów w trakcie ciąży.

Nowe badania rzucają więcej światła na temat szkodliwych skutków palenia papierosów w trakcie ciąży. Wykazały to badania USG wykonane w technologii 4D, które pokazują ruchy płodów w zależności od tego, czy kobieta pali czy nie.

Naukowcy wierzą, że poprzez monitorowanie i analizę ruchów dziecka w łonie matki, można zdiagnozować potencjalne problemy zdrowotne dziecka. Jest nadzieja, że dalej prowadzone badania oraz publikacja dotychczasowych wyników, wpłyną na decyzję kobiet w ciąży o odłożeniu palenia tytoniu.

Dr Nadja Reissland przestudiowała skany USG 20 kobiet w ciąży, z których cztery były nałogowymi palaczkami. Odnotowała tysiące drobnych ruchów płodów, które miały miejsce w 24, 28, 32 i 36 tygodniach ciąż.

Jej badania, przeprowadzone w szpitalu w Middlesbrough, wykazały, że dzieci w łonie matek palących, dużo częściej dotykają rączkami swojej twarzy i są bardziej popubdzone.

Podczas rozwoju w łonie matki, dzieci poruszają ustami i dotykają się, żeby nauczyć się kontroli poruszania kończynami.

Wyniki badań dr Reissland wskazują, że palące matki mogą opóźnić rozwój ośrodkowego układu nerwowego ich dzieci. Pani doktor planuje dalsze badania, na większej próbie osób.

Potrzebna jest większa próba, żeby potwierdzić wyniki konkretnych badań, w tym oddziaływania stresu matki i palenia, mówi dr Reissland.

Pomimo, że liczba kobiet palących w czasie ciąży spadła, w USA w roku 2015 było to nadal 12% ciężarnych. Dane bardzo różnią się w zależności od kraju, np. w centrum Londynu w latach 2013-2014 było to zaledwie 2% kobiet.

Badania wykazały, że matki palące ciężarne narażają swoje nienarodzone dzieci na uszkodzenia serca. Zwiększa się także prawdopodobieństwo poronienia lub przedwczesnego porodu.

Skany USG pokazują różnice pomiędzy ruchami nienarodzonych dzieci kobiet palących oraz tych, które nie palą. Wyniki badań zostały już opublikowane w czasopismach medycznych.

Lekarka zamierza pomagać palaczkom i je edukować w zakresie zdrowia nienarodzonych dzieci. Zapowiada, że nie chce ich odstraszać, straszyć lub demonizować bo nie przyniesie to pożądanego efektu.

Jestem bardzo wdzięczna palaczkom, które wzięły udział w badaniach, powiedziała. Są to ludzie, którzy pomogą innym w przyszłości.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.