Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Usuń Kamień Nazębny Bez Wizyty u Dentysty. Bezbolesny i Skuteczny Sposób.

10 lutego 2017
przez Miss Gorilla Team   |   216,3 tys. wyświetleń
Usuń Kamień Nazębny Bez Wizyty u Dentysty. Bezbolesny i Skuteczny Sposób.

Niestety, nawet starannie i dokładnie myte zęby są narażone na odkładanie się kamienia. Ten, kto poddał się zabiegowi usunięcia wie, że nie należy ono do najbardziej przyjemnych.

Dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo ważnym elementem każdego dnia. Myjemy zęby rano i wieczorem, czasami także w ciągu dnia. Jedni ograniczają się do szczotkowania zębów, inni z kolei do całego procesu dołączają nici czy płyn do płukania. Wszystko po to, żeby ograniczyć negatywny wpływ resztek jedzenia na nasze uzębienie.

Okazuje się jednak, że nawet najbardziej dokładne i staranne zabiegi, nie sprawią, że unikniesz powstawania kamienia nazębnego. Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się, jak pozbyć się kamienia bez wizyty u dentysty. Jest to bardzo istotne, ponieważ nieusuwany kamień może być powodem problemów zdrowotnych.

Czym jest kamień nazębny?

Na Twoich zębach osadza się płytka, która następnie ulega procesowi mineralizacji, tzn. zaczyna twardnieć i zamienia się w kamień. W pierwszej fazie pojawiają się ciemne obwódki przy krawędzi dziąseł. Poważniejszym etapem jest powstanie kamienia pod dziąsłem...

Kto jest narażony?

Narażony jest każdy. Tempo powstawania jest natomiast kwestią indywidualną i zależy od genów, układu szczęki czy diety.

Skąd się bierze?

Tworzy się z płytki nazębnej. Narastaniu sprzyja jedzenie węglowodanów i nabiału.

Skaling - usuwanie kamienia w gabinecie higienistki lub u stomatologa

Kamień powinien być usuwany średnio raz w roku, w uzasadnionych przypadkach co sześć miesięcy. Istnieje kilka metod usuwania kamienia w gabinetach: tradycyjne poprzez ręczne zdzieranie skalerem, mechaniczne wiertłem, ultradźwiękowe, dźwiękowe, lasoerowe czy chemiczne.

Domowy sposób pozbycia się kamienia nazębnego

Wszystko, czego potrzeba to czarna rzodkiew i sok z cytryny.

Co robić? Rzodkiew zetrzyj na drobnej tarce, a następnie dodaj do niej kilka kropli soku z cytryny. Wymieszaj. Uzyskaną mieszaninę żuj trzy razy dziennie, po 2 minuty. Po dwóch tygodniach efekt będzie zdumiewający!

Artykułem podziel się ze znajomymi. Będą Ci dozgonnie wdzięczni!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.