Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Film z Niebezpiecznym Usunięciem Kleszcza Obejrzało 30 Milionów Osób. Zobacz i Nie Popełnij Tego Błędu!

24 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   28,5 tys. wyświetleń
Film z Niebezpiecznym Usunięciem Kleszcza Obejrzało 30 Milionów Osób. Zobacz i Nie Popełnij Tego Błędu!

Sezon na kleszcze rozpoczął się na dobre. Teraz, przy sprzyjającej pogodzie, coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Niestety każdego dnia jesteśmy narażeni na atak kleszczy. Jak wiadomo, ugryzienie przez te owady może mieć poważne konsekwencje d

Dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak stosowanie specjalistycznych preparatów lub olejków odstraszających te owady, zakładanie jasnych ubrań, na których w porę można zauważyć insekty, a także o codziennym sprawdzaniu linii włosów, zgięć łokci i kolan, a także innych miejsc, w których lubią wbijać się kleszcze.

Jak pozbyć się kleszcza?

Pomimo zachowania wzmożonej ostrożności, czasami nie jesteśmy w stanie uniknąć ataku kleszczy. Co robić w tej sytuacji? Jeżeli mamy taką możliwość, jak najszybciej zgłosić się na pomoc doraźną, gdzie fachowo usuną nam nieproszonego gościa. Jeżeli jesteśmy zdani tylko na siebie, możemy posłużyć się pęsetą i na końcu zdezynfekować ranę. W obu przypadkach należy przez kilka dni obserwować skórę, czy nie powstaje w tym miejscu rumień. Może on świadczyć o zakażeniu boreliozą.

Olejek miętowy - najlepsze rozwiązanie?

Vjeko Zahej opublikował niedawno na swoim profilu na Facebooku nietypowy sposób na pozbycie się kleszcza. Otóż skropił miejsce, w którym wbił się kleszcz olejkiem miętowym. To jeden z najbardziej znienawidzonych olejków eterycznych przez te owady. Po 20 sekundach zobaczyliśmy, jak kleszcz sam ewakuował się ze skóry swojej ofiary i całkowicie wyszedł na zewnątrz. Wydaje się, że to sposób idealny, prawda? Nie do końca.

Specjaliści odradzają

Kleszcz w panice będzie próbował jak najszybciej uciec z miejsca, w które się wgryzł. W tym czasie wydzieli bardzo dużo śliny, która może zawierać chorobotwórcze bakterie, które natychmiast przedostaną się do naszego krwiobiegu. Dlatego pamiętaj: Kleszczy nie można pod żadnym pozorem drażnić!

Olejki eteryczne świetnie chronią przed kleszczami i innymi owadami, więc warto nimi smarować skórę latem, przed wyjściem z domu.

Pamiętaj, że kleszcze przenoszą bakterie powodujące bardzo niebezpieczne choroby. Udostępnij innym te informacje!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.