Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Utknął 60 Metrów Pod Ziemią. Zobacz Moment Uwolnienia Szczeniaka Po 10 Dniach Akcji Ratunkowej.

11 marca 2017
przez Miss Gorilla Team
Utknął 60 Metrów Pod Ziemią. Zobacz Moment Uwolnienia Szczeniaka Po 10 Dniach Akcji Ratunkowej.

Z dnia na dzień jego szanse malały. W dramatyczną akcję ratunkową włączyły się media społecznościowe i telewizja. Tragicznym losem tego psa żyli wszyscy mieszkańcy przez ponad tydzień.

Nie wiadomo, w jaki sposób pies znalazł się w tej studni. Mieszkańcy Beykoz w Turcji, pewnego dnia usłyszeli przeraźliwe piski dochodzące z wąskiej przestrzeni. Ku ich zdziwieniu w środku otworu był szczeniak. Natychmiast powiadomili odpowiednie służby.

Ekipa ratunkowa, składała się ze strażaków i pracowników organizacji ochrony zwierząt.

Przez 10 dni czuwali na miejscu i dostarczali maluchowi jedzenie. Piesek był przerażony. Służby obawiały się, że nie uda się wyciągnąć go na powierzchnię, ponieważ nikt nie dysponował odpowiednim sprzętem.

Media społecznościowe i telewizja nagłośniły sprawę

Kiedy minister energetyki Berat Albayrak usłyszał o losie szczeniaka, zamówił firmę górniczą do wydobycia go z otworu. Ten pomysł był strzałem w dziesiątkę! Do dziury wpuszczono zmechanizowane lasso w kształcie kołnierza i wyciągnięto go na ziemię. Akcja ratunkowa była sprawna i trwała zaledwie kilka minut.

Moment wyciągania psa został uwieczniony na filmie

Po ponad tygodniu szczeniak został uwolniony. Nazwano co Kuyu, co z tureckiego oznacza "dobrze". Po przebadaniu weterynarze stwierdzili, że wszystko z nim w porządku.

Na szczęście ta historia miała pozytywne zakończenie. Udostępnij ją swoim znajomym!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.