Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Utknął 60 Metrów Pod Ziemią. Zobacz Moment Uwolnienia Szczeniaka Po 10 Dniach Akcji Ratunkowej.

11 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   5,3 tys. wyświetleń
Utknął 60 Metrów Pod Ziemią. Zobacz Moment Uwolnienia Szczeniaka Po 10 Dniach Akcji Ratunkowej.

Z dnia na dzień jego szanse malały. W dramatyczną akcję ratunkową włączyły się media społecznościowe i telewizja. Tragicznym losem tego psa żyli wszyscy mieszkańcy przez ponad tydzień.

Nie wiadomo, w jaki sposób pies znalazł się w tej studni. Mieszkańcy Beykoz w Turcji, pewnego dnia usłyszeli przeraźliwe piski dochodzące z wąskiej przestrzeni. Ku ich zdziwieniu w środku otworu był szczeniak. Natychmiast powiadomili odpowiednie służby.

Ekipa ratunkowa, składała się ze strażaków i pracowników organizacji ochrony zwierząt.

Przez 10 dni czuwali na miejscu i dostarczali maluchowi jedzenie. Piesek był przerażony. Służby obawiały się, że nie uda się wyciągnąć go na powierzchnię, ponieważ nikt nie dysponował odpowiednim sprzętem.

Media społecznościowe i telewizja nagłośniły sprawę

Kiedy minister energetyki Berat Albayrak usłyszał o losie szczeniaka, zamówił firmę górniczą do wydobycia go z otworu. Ten pomysł był strzałem w dziesiątkę! Do dziury wpuszczono zmechanizowane lasso w kształcie kołnierza i wyciągnięto go na ziemię. Akcja ratunkowa była sprawna i trwała zaledwie kilka minut.

Moment wyciągania psa został uwieczniony na filmie

Po ponad tygodniu szczeniak został uwolniony. Nazwano co Kuyu, co z tureckiego oznacza "dobrze". Po przebadaniu weterynarze stwierdzili, że wszystko z nim w porządku.

Na szczęście ta historia miała pozytywne zakończenie. Udostępnij ją swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.