Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

To Zaskakujące Jaki Wpływ Na Kobiece Piersi Ma Picie Kawy. Nowe Doniesienia Naukowców Powinny Dać Kobietom Do Myślenia.

30 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   9,7 tys. wyświetleń
To Zaskakujące Jaki Wpływ Na Kobiece Piersi Ma Picie Kawy. Nowe Doniesienia Naukowców Powinny Dać Kobietom Do Myślenia.

Od kilku lat informacja mówiąca, że picie tego napoju powoduje „kurczenie” się kobiecego biustu, napędzana była przez internet i urosła do rangi legendy. Czy wiesz jak jest naprawdę?

W 2008 roku ukazały się badania szwedzkich naukowców, którzy sprawdzali wpływ kofeiny w leczeniu i profilaktyce raka piersi. Okazało się, że kawa może zmniejszyć występowanie choroby u kobiet, które spożywają regularnie kofeinę. Jako efekt uboczny badań zaobserwowano jeszcze jedną ważną rzecz: te z Pań, które wypijały więcej niż 3 filiżanki kawy dziennie, miały po badaniach około 17 % mniejsze piersi niż te, które piły 1 lub 2 filiżanki.

Stąd właśnie przyjęło się stwierdzenie mówiące o zgubnym wpływie tego napoju na rozmiar kobiecego biustu.

Głównie opierano ten przesąd na przekonaniu, że kofeina pozwala szybciej spalać tłuszcz, a jak wiadomo kobiece piersi składają się głównie z tkanki tłuszczowej.

Okazało się, że badaniach wzięło udział 269 kobiet, które były w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka piersi. Podzielono je na 2 grupy, w zależności od posiadanych przez nie genotypów. Badania wykazały, że te z pań, które posiadały określony genotyp i nie stosowały antykoncepcji hormonalnej miały zazwyczaj mniejsze piersi.

O co więc chodziło?

Kobiety, które zgłosiły wysoki poziom spożywanej dziennie kofeiny i posiadały konkretny allel miały nieco mniejszy rozmiar biustu niż te, które posiadały inny allel i wypijały mniej kofeiny.

Pomiary przeprowadzono tylko raz i nie są jeszcze naukowo potwierdzone. Za wszystko odpowiada u nas genetyka i jednoznacznie nie można stwierdzić, że kawa wpływa na zmniejszenie wielkości piersi u kobiet. Na pewno za to wiadomo, że kofeina przyspiesza tempo przemiany materii, a co za tym idzie dzięki niej kobiety mogą schudnąć. To z której części ciała zaczną spalać najwięcej tłuszczu jest jednak kwestią indywidualną.

A Wy dziewczyny zauważyłyście, czy u Was działa ta zależność?:)
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.