Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Zabrała Nastoletnie Córki Na Zakupy i Kazała Im Wybrać Suknie Ślubne. Powód Wzruszy Cię Do Łez.

23 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   16,4 tys. wyświetleń
Zabrała Nastoletnie Córki Na Zakupy i Kazała Im Wybrać Suknie Ślubne. Powód Wzruszy Cię Do Łez.

34-letnia Dawn Wilson nigdy nie przypuszczała, że spotka ją w życiu coś tak okropnego. Lawina nieszczęść rozpoczęła się, kiedy miała 26 lat. Jej ówczesny mąż Ian poważnie zachorował. To był dopiero początek dramatów...

U mężczyzny zdiagnozowano chorobę Huntingtona, genetyczne schorzenie, które atakuje ośrodkowy układ nerwowy i powoduje zaburzenia ruchowe i psychiczne oraz otępienie. Zalicza się ją do chorób postępujących. Niestety wyleczenie jest niemożliwe, ale można farmakologicznie opóźniać jej kolejne fazy.

Rozwód

Choroba była kryzysem dla ich małżeństwa. Nie potrafili się porozumieć. Bardzo często się sprzeczali i dla dobra dzieci postanowili się rozstać. Mimo rozwodu, zostali przyjaciółmi i wspierali się.

Wszystko zaczęło się układać...

Dawn postanowiła na nowo ułożyć sobie życie. Poznała Stephena i związała się z nim. Niestety szczęście nie trwało długo.

Pewnego dnia wyczuła w piersi guzek wielkości grochu. Natychmiast zgłosiła się do lekarza, ale okazało się, że na badanie musi czekać 10 tygodni. W tym czasie guzek urósł do 12 centymetrów. Po badaniu usłyszała najgorsze słowa jakie mogła sobie wyobrazić:

Ma Pani raka piersi III stopnia. Konieczne jest natychmiastowe rozpoczęcie leczenia.

Nie było czasu na rozpaczanie. Kobieta natychmiast zgodziła się na podwójną mastektomię. Następnie przeszła chemioterapię i radioterapię. Badania wykazywały poprawę. Wtedy pojawiła się w jej głowie myśl, że być może wszystko się jeszcze ułoży.

Przyszedł nawrót choroby

Tym razem już nie było nadziei. Rak zaatakował węzły chłonne i lekarze poinformowali ją, że na tym etapie leczenie nie przyniesie już żadnych rezultatów. Dawn była w rozpaczy. Kiedy największy szok minął, podjęła bardzo ważną decyzję. Postanowiła zrekompensować swoim ukochanym córkom fakt, że nie będzie jej przy nich w najważniejszych chwilach w ich życiu.

Dawn zabrała córki do sklepu, żeby wybrały sobie sukienki, w których pójdą na bal kończący szkołę, ich sukienki ślubne, a nawet pierwszy samochód, czy dom. To miało im pozostawić wspomnienia, które będą z nimi zawsze.

Zarówno Dawn jak i Ian mają już niewiele czasu. Oboje usłyszeli od swoich lekarzy diagnozę, że został im maksymalnie rok życia.

Jestem bardzo dumna z moich córek. To bardzo wyjątkowe dzieci. Coraz lepiej radzą sobie z myślą, że niedługo będą musiały się z nami pożegnać. To nie jest łatwe. Trudno sobie wyobrazić opuszczenie dzieci, zanim dorosną.

Stephen bardzo wspiera Dawn i dziewczynki. Obiecał, że zaopiekuje się nimi, kiedy Dawn odejdzie. Rodzice dziewczynek starają się o przekazanie pełni praw do opieki nad Imogen i Madeline Stephenowi.

"Rak zabrał nam bardzo wiele, ale będę walczyć tak długo, jak tylko będę mogła"

Udostępnij tę wzruszającą historię swoim znajomym!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.