Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Będzie Zakaz Trzymania Psów Na Łańcuchu. Parlament Przygotował Ustawę. Czy To Dobra Zmiana?

27 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   4,2 tys. wyświetleń
Będzie Zakaz Trzymania Psów Na Łańcuchu. Parlament Przygotował Ustawę. Czy To Dobra Zmiana?

W ostatnim czasie parlament debatował nad wieloma ważnymi reformami. Ta budzi szczególną uwagę posiadaczy zwierząt.

Trzymasz psa na łańcuchu?

Już niedługo trzymanie psów na łańcuchach będzie zakazane. Ma to być efektem ustawy, którą przygotował Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt. Reform ma być więcej. Sprawdź, co jeszcze się zmieni.

Zmian będzie więcej

Reforma ma na celu poprawę traktowania czworonogów w naszym kraju. Nie tylko nie będzie można trzymać psów na łańcuchach, ale także hodować zwierząt futerkowych i wykorzystywać zwierząt w cyrkach. Dodatkowo podwyższone zostaną kary za znęcanie się nad zwierzętami.

Jarosław Kaczyński jest na TAK

Jak powszechnie wiadomo, Jarosław Kaczyński jest wielkim miłośnikiem zwierząt. Sam posiada w domu dwa koty. W jednym z wywiadów stwierdził: W naszym kraju dzieją się rzeczy barbarzyńskie, a niektórzy z zewnątrz traktują Polskę jako kraj, gdzie wszystko można, chociaż w ich krajach tego nie można. Trzeba z tym skończyć.

Kto na pewno nie będzie zadowolony?

Zmiany przede wszystkim uderzą w hodowców zwierząt futerkowych, którzy w Polsce prowadzą tego typu działalność. W wielu krajach jest to już od dawna zakazane. Jak wynika ze statystyk, produkujemy rocznie od 7 do 10 tysięcy milionów skór z norek, 250 tysięcy z lisów oraz 50 tysięcy skór z jenotów.

Uważamy, że to jedna z lepszych propozycji w ostatnim czasie i trzymamy kciuki, żeby ustawa jak najszybciej weszła w życie.

A co Wy o tym myślicie? Czekamy na Wasze komentarze.
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.