Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

[Aktualizacja] Poszukiwany Tunezyjczyk Wcześniej Skazany Za Spalenie Szkoły i Trzykrotnie Aresztowany w Niemczech

21 grudnia 2016
przez Miss Gorilla Team   |   43,7 tys. wyświetleń
[Aktualizacja] Poszukiwany Tunezyjczyk Wcześniej Skazany Za Spalenie Szkoły i Trzykrotnie Aresztowany w Niemczech

Niemiecka Policja opublikowała zdjęcia poszukiwanego, w sprawie zamachu w Berlinie

Niemiecka Policja opublikowała zdjęcia poszukiwanego, w sprawie zamachu w Berlinie.

Poszukiwany jest Anis Amri

24-letni Tunezyjczyk używa także imienia Ahmed.

Jego dokumenty zostały znalezione pod siedzeniem kierowcy w ciężarówce, która w poniedziałkowy wieczór wjechała w tłum ludzi.

Niemieckie prawo nie pozwala na publikację ani nazwiska podejrzanego, ani jego pełnego zdjęcia.

Śledczy ostrzegają że Tunezyjczyk - zidentyfikowany jako Anis A. - jest niebezpieczny i należy do dużej międzynarodowej siatki islamistów. Policja ostrzega że mężczyzna może być uzbrojony.

Niemiecka policja wskazuje że Anis A. może mieć ślady obrażeń po walce z polskim kierowcą ciężarówki - Łukaszem Urbanem.

Mówi się że podejrzany otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Niemczech w kwietniu tego roku i był monitorowany przez władze z powodu domniemanych powiązań ze zananym islamistą Abu Walaa.


Aktualizacja, godz. 12:51

Pojawiły się kolejne zdjęcia poszukiwanego. Internet lawinowo wręcz zasypywany jest kolejnymi zdjęciami poszukiwanego. Pokazuje to determinację społeczeństwa oraz mediów do szybkiego odnalezienia niebezpiecznego mężczyzny, który prawdopodobnie stoi za zamachami w Berlinie.


Aktualizacja, godz. 13:24

Anis Amri - zdjęcie poszukiwanego.


Aktualizacja, godz. 21:03

Według wywiadu, którego udzielił dzisiaj w Tunezji ojciec poszukiwanego, Anis spędził 4 lata we włoskim więzieniu za spalenie szkoły. Z Tunezji wyjechał w 2012 roku.

Amri był aresztowany już w sierpniu za posiadanie fałszywego paszportu, ale nie został wówczas wydalony z Niemiec.

Poszukiwany używał sześciu różnych nazwisk i trzech narodowości, a także powinien być uważany za uzbrojonego i niebezpiecznego.

Niemiecka prokuratura wyznaczyła nagrodę 100.000 euro za pomoc w ujęciu mężczyzny. List gończy został opublikowany pod tym adresem.

Anis Amri ma ok 178 cm wzrostu, ok 75 kg wagi, czarne włosy i brązowe oczy.

Jak podaje francuska prasa, zintensyfikowane zostały kontrole na granicy niemiecko-francuskiej. Do służby powołano 200 dodatkowych funkcjonariuszy, których zadaniem jest niedopuszczenie do przedostania się przestępcy na terytorium Francji. Jest to możliwe, dzięki przemieszczeniu funkcjonariuszy z mobilnych punktów kontroli, bezpośrednio na granicę. Należy zwrócić uwagę, że francuskie społeczeństwo było już celem ataków w 2015 roku w analogiczny sposób jak w Berlinie.

Tutaj należy podkreślić, że trasą B5 z Berlina do Frankfurtu nad Odrą jest 88 kilometrów, które można pokonać w 1,5 godziny. Oznacza to, że istnieje możliwość ucieczki przestępcy do Polski. Do granicy z Francją jest znacznie dalej, około 700-800 kilometrów i odpowiednio 7-8 godzin. Podkreślić należy, że na terenie Francji, uciekinier ma lepsze perspektywy, ze względu na mieszkającą tam licznie społeczność imigrancką.

Ten magiczny przycisk włącza pokazywanie materiałów z Miss Gorilla u Ciebie na Facebooku:
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.