Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Zamach w Berlinie: Wiemy Kto Prowadził Ciężarówkę

20 grudnia 2016
przez Miss Gorilla Team   |   67,2 tys. wyświetleń
Zamach w Berlinie: Wiemy Kto Prowadził Ciężarówkę

Niemieckie radio podało informacje na temat kierowcy, który wczoraj skierował ciężarówkę w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

Wczoraj wieczorem ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego w okolicach dworca Zoo w Berlinie.

Niemiecka policja poinformowała w nocy, że ciężarówka prawdopodobnie została skradziona w Polsce.

Policja podała, że polski kierowca, którego ciało znaleziono w kabinie, nie kierował samochodem w chwili ataku. Polski kierowca miał 37 lat. Został znaleziony martwy w kabinie ciężarówki, którą napastnik mu ukradł i wjechał w tłum ludzi na jarmarku. Polak miał rany kłute od noża.

Według ostatniego bilansu zginęło co najmniej dwanaście osób, a 48 zostało rannych, w tym część ciężko.

Podczas próby ucieczki policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem. Według agencji DPA to Pakistańczyk lub Afgańczyk, który w lutym został zarejestrowany w Niemczech jako uchodźca. Miał przekroczyć niemiecką granicę 31 grudnia 2015 roku w Bawarii. Według dziennika "Tagesspiegel" mężczyzna znany był policji, ale nie z powiązań z terroryzmem, lecz drobnych przestępstw.

Niemieccy śledczy zakładają, że kierowca działał celowo i określają zajście mianem zamachu terrorystycznego. Kierowca zbiegł z miejsca tragedii, został jednak schwytany. Przez całą noc był przesłuchiwany.

Podejrzany o wjechanie w tłum ludzi jest 23-letni Naved B. - podaje "Die Welt". Mężczyzna ma być Pakistańczykiem. Miał urodzić się 1 stycznia 1993 roku. Dokładna identyfikacja napastnika jest utrudniona, bo mężczyzna w czasie pobytu w Niemczech posługiwał się różnymi nazwiskami.

Film z miejsca zdarzenia nagrany kilka minut po zamachu

Komentarze. Dołącz do dyskusji.