Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Kiedy Powiedziała, Że Zamierza Zamieszkać w Lesie Wszyscy Pukali Się w Czoło. Teraz Zazdroszczą Jej Takiego Życia.

24 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   21,1 tys. wyświetleń
Kiedy Powiedziała, Że Zamierza Zamieszkać w Lesie Wszyscy Pukali Się w Czoło. Teraz Zazdroszczą Jej Takiego Życia.

Emma jest absolwentką Oxfordu. 13 lat temu porzuciła luksusy i wygodne życie, żeby zamieszkać w chatce w środku lasu i zacząć żyć w zgodzie z naturą. Jej mąż i dzieci opuścili ją i mieszkają w mieście. Utrzymują z nią jednak kontakt.

Rodzice Emmy od dziecka starali się zaszczepić w niej miłość do nauki i samorozwoju. Najpierw posłali ją do jednej z najdroższych szkół w kraju, a później rozpoczęła studia na prestiżowej uczelni Oxford w języku chińskim. Była córką bardzo majętnych ludzi. Jej ojciec był rozchwytywanym muzykiem.

Z takim wykształceniem kobieta mogła podbić cały świat. Dlaczego więc wybrała pustelnicze życie na odludziu?

W 1993 roku Emma wyszła za mąż za Juliana. Przenieśli się razem na zniszczoną walijską farmę. Życie na łonie natury było dla Emmy bardzo ważne, więc jej mąż nie protestował. Julian był historykiem sztuki. Razem doczekali się trójki dzieci. Dzięki ogromnej ilości pracy, jaką włożyli w odbudowę tego miejsca, stworzyli wspaniałą eko-farmę.

Niestety po kilkunastu latach ich małżeństwo się rozpadło i Julian przeniósł się do miasta. Kiedy jej dzieci dorosły, również postanowiły opuścić matkę i zamieszkać z ojcem w mieście. Kobieta nigdy nie miała do nich o to żalu.

Obecnie Emma ma 58 lat. Mieszka w małej chatce w lesie w Walii Zachodniej. Do najbliższej drogi jest 15 minut pieszo.

Emma Orbach uwielbia medytować oraz grać na harfie i flecie. Kocha ciszę, którą zapewnia jej to miejsce. Ceni swój rustykalny "dom" za to, że może żyć dala od miejskiego hałasu czy dźwięków elektroniki.

Żyje bez energii elektrycznej, gazu i bieżącej wody w zwykłej lepiance

Mąż Emmy i jej dorosłe dzieci mieszkają w mieście w normalnych domach. Kobieta jednak jest szczęśliwa ze swojego stylu życia. Wodę pobiera ze strumienia, pieli swój własny ogródek i opiekuje się małym gospodarstwem. Emma posiada siedem kurcząt, trzy kozy, dwa konie i dwa koty.

"Rodzice nauczyli nas nie przywiązywać uwagi do rzeczy materialnych"

Często po lekcjach spacerowałam po polach. Kocham kwiaty i naturę. Lubiłam jadać z moim bratem posiłki na drzewach. To była prawdziwa idylla. Czułam się wtedy taka wolna.

"Nie potrzebuję modnych ubrań, sprzętów elektronicznych, ani samochodu"

"Kąpię się 2 razy w miesiącu. Żyję w zgodzie ze sobą"

Największą radość sprawia mi zasypianie, kiedy patrzę w księżyc i gwiazdy. Nie mam żadnych problemów. Czerpię ogromną satysfakcję z tego, że w malutkim ułamku przyczyniam się do ratowania naszej planety.

Zobacz jak wygląda jej rajskie życie!

Co sądzisz o takim stylu życia? Zazdrościsz jej? ;)
Komentarze. Dołącz do dyskusji.