Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Nie Znałeś Wcześniej Zastosowania Czerwonej Części Korka Od Szampana. Wykorzystasz Na Każdej Imprezie!

11 maja 2017
przez Miss Gorilla Team
Nie Znałeś Wcześniej Zastosowania Czerwonej Części Korka Od Szampana. Wykorzystasz Na Każdej Imprezie!

Zazwyczaj nie wykorzystujemy przedmiotów zgodnie z ich przeznaczeniem. A szkoda bo niektóre mogą się okazać bardzo przydatne. Następnym razem na pewno wypróbujesz ten trick!

Niemal każdy lubi smak szampana. Lekko słodki gazowany trunek służy do wznoszenia toastu przy różnych okazjach.

Nie zawsze kojarzono go z luksusem

Chociaż w rzeczywistości zazwyczaj nie pijemy prawdziwego szampana, tylko białe wino musujące i tak od lat jest uważany za napój na specjalne okazje. Cena prawdziwego szampana, czyli wyprodukowanego w słynnej francuskiej Szampanii zaczyna się w granicach 140-150 złotych.

Szampan zdobył niesamowitą popularność w XVIII wieku, wtedy też zaczęto go produkować i sprzedawać na masową skalę. Wcześniej, bo już w 1660 roku, podjęto pierwsze próby butelkowania szampana, ale nie potrafiono sobie wówczas poradzić z pewnym problemem. Mianowicie w butelkach wytwarzał się gaz, który sprawiał, że wybuchały. Stąd też wzięła się nazwa "wystrzeliwacz korków", z czym kojarzy nam się do dzisiaj.

Jednorazowa przyjemność?

Szampan kojarzy nam się z napojem, który trzeba spożyć od razu, bo jego przechowywanie jest niemożliwe. Na szczęście zwykle się nie marnuje, a nawet bywa, że go zabraknie, ale czasami okazuje się, że zostało nam jeszcze pół butelki i chcielibyśmy wypić go później, bo np. część gości jeszcze się spóźnia. Co wtedy?

Odpowiedź jest bardzo prosta! Dzięki temu czerwonemu elementowi możemy zachować świeżość szampana przez wiele godzin po otwarciu!

Jak?

1. Otwórz szampana jak zwykle.

2. Włóż korek z powrotem i wyjmij czerwoną część (podważ nożem).

3. Nalej przez otwór trunek do kieliszków.

4. Zamknij korek i włóż butelkę do lodówki.

I gotowe! Obejrzyj filmik!

Wiedziałeś o tym? Udostępnij ten trick znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.