Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Pierwsza Kobieta, Która Zaszła w Ciążę w Tak Nietypowy Sposób. Teraz Odważyła Się Podzielić Swoją Tajemnicą.

24 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   85,6 tys. wyświetleń
Pierwsza Kobieta, Która Zaszła w Ciążę w Tak Nietypowy Sposób. Teraz Odważyła Się Podzielić Swoją Tajemnicą.

Pogodziła się z faktem, że nigdy nie zostanie matką. Wszystko się zmieniło, kiedy poznała swojego patrnera. Zależało mu, żeby mieli chociaż jedno dziecko

Malin Stenberg mieszka ze swoim chłopakiem Claesem Nilssonem w Szwecji. 37-latka urodziła się bez macicy i była przekonana, że nigdy nie obdarzy swojego ukochanego potomstwem. Jednak, kiedy postanowiła przystąpić do pionierskiego projektu, który odbywał się na pobliskim Uniwersytecie w Göteborgu, pojawiła się nadzieja...

W projekcie wzięło udział 9 kobiet, które miały taki sam problem jak Claesem. Poddały się one przeszczepieniu macicy. Dawcami tego narządu, były kobiety, które zdecydowały, że nie będą już bardziej powiększać swojej rodziny i chcą usunąć swoją macicę.

Malin i Claesem zaczęli starać się o dziecko

Los się do nich uśmiechnął. Kilka miesięcy później kobieta dowiedziała się, że zostanie matką! Mimo pewnego ryzyka, ciąża przebiegała prawidłowo i po 9 miesiącach na świat przyszedł Vincent. Szczęśliwi rodzice postanowili jednak pozostać anonimowi.

Po roku postanowili podzielić się ze światem tą radosną nowiną

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Mam nadzieję, że ujawnienie tej historii sprawi, że więcej kobiet, które mają usuniętą macicę lub urodziły się bez niej, spróbuje zajść w ciąże w ten sam sposób co ja. Po urodzeniu Vincenta, musiałam mieć usuniętą przeszczepioną macicę, bo kolejna ciąża byłaby dla mnie dużym zagrożeniem. Niczego jednak nie żałuję.

Problem, kobiet, które urodziły się bez macicy jest wbrew pozorom bardzo powszechny. Wielka Brytania podzieliła się statystykami, które mówią o 15 tysiącach kobiet, które mają taki sam problem jak Malin. Rozpowszechnienie tej metody zachodzenia w ciąże mogłoby im zatem bardzo pomóc.

Dawcą macicy dla Malin była przyjaciółka rodziny

61-letnia Ewa Rosen postanowiła oddać swoją wątrobę swojej koleżance. W dowód wdzięczności Malin zaproponowała jej, żeby została matką chrzestną Vincenta.

Ta historia może dać kobietom takim jak Malin nadzieję, więc zasługuje na to żeby ją udostępniać! Podziel się nią ze swoimi znajomymi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.