Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Zaszła w Nieoczekiwaną Ciążę Ponieważ Uwierzyła w Popularny Mit, Który Niestety Nie Jest Prawdą.

11 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   18,6 tys. wyświetleń
Zaszła w Nieoczekiwaną Ciążę Ponieważ Uwierzyła w Popularny Mit, Który Niestety Nie Jest Prawdą.

Kobieta padła ofiarą niedoinformowania. Dużo kobiet popełnia jej błąd, bo wierzy w popularny przesąd. W takich sprawach lepiej zdać się na fachową poradę lekarza niż wierzyć we własną intuicję.

Eliza Curby z Sydney była świeżo upieczoną matką. Przekonana, że w trakcie połogu nie musi korzystać z antykoncepcji, postanowiła z niej całkowicie zrezygnować. Jakie było zaskoczenie kobiety, kiedy 6 tygodni po porodzie lekarze powiedzieli jej, że znowu zostanie mamą. Tym razem niespodzianka była jednak większa! Była w ciąży z bliźniakami.

Kompletnie się tego nie spodziewali

Eliza i jej partner byli w totalnym szoku! Ich rodzina również. Kobieta nie zdążyła nacieszyć się macierzyństwem, a już musiała przechodzić kolejną ciążę i to jeszcze mnogą.

Skąd wziął się ten mit?

U niektórych kobiet karmiących piersią, owulacja na jakiś czas zatrzymuje się, co jest spowodowane podwyższonym stężeniem hormonu, zwanego prolaktyną. Jednak nie jest to regułą i dlatego należy pamiętać, że zajście w ciążę krótko po urodzeniu dziecka jest jak najbardziej możliwe.

Z niecierpliwością czekali na bliźniaki

Kiedy emocje opadły przyszła radość. Eliza zaczęła przygotowywać się na przyjście na świat dwóch maluszków. Partner i rodzina bardzo ją wspierali. W końcu na świat przyszli śliczni chłopcy.

Kobieta założyła bloga

Eliza Curby stwierdziła, że takie przypadki, jak jej nie zdarzają się często więc postanowiła stworzyć swoją stronę, na której będzie dzielić się z innymi tym, jak radzi sobie z wychowywaniem swoich pociech. Historię kobiety, której dzieci przyszły na świat w tym samym roku możecie śledzić na stronie Twingenuity.

Znacie podobne przypadki? Dajcie znać w komentarzu!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.