Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Zbudował Kościół z Samych Drzew. W Środku Wygląda Obłędnie!

18 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   16,3 tys. wyświetleń
Zbudował Kościół z Samych Drzew. W Środku Wygląda Obłędnie!

Ten kościół jest jedyny w swoim rodzaju. Mężczyzna budował go przez 4 lata. Teraz jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Nowej Zelandii. Zobacz tylko jak wygląda jego wnętrze!

Na całym świecie są miliony kościołów i każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy. Architektura kościelna przeszła niemałą ewolucję, w wyniku której możemy podziwiać naprawdę wyszukane budowle sakralne. Niektóre jednak są tak unikatowe i nowatorskie, że nie sposób o nich nie napisać.

Nowa Zelandia może pochwalić się pierwszym na świecie kościołem zbudowanym z samych drzew. Jego projektantem jest Barry Cox, który podczas licznych podróży po Europie stworzył w głowie wizję wyjątkowego kościoła. W 2011 roku postanowił urzeczywistnić swoje wyobrażenia.

Mężczyzna jest doskonałym sadownikiem i posadził w życiu bardzo wiele drzew i krzewów. Postanowił wykorzystać swoje umiejętności i stworzyć najbardziej nietypowy kościół na świecie.

"Budowla", którą stworzył jest w stanie pomieścić 100 osób. Obok znajduje się także ogromny ogród, po którym można spacerować.

Zacząłem od zakupienia ogromnej żelaznej ramy. Później przystąpiłem do sadzenia drzew. Chciałem, żeby dach i ściany wyraźnie odróżniały się od reszty, aby podkreślić proporcje, takie jakie są zachowane w kościołach murowanych.

Barry jest bardzo wierzącym człowiekiem. Kościół wybudował z potrzeby ducha.

Ołtarz ma szczególne znaczenie - pochodzi z kościoła Barry's Shannon i jest wykonany z marmuru pochodzącego z Como we Włoszech, skąd pochodzą przodkowie Barrego.

Co dwa tygodnie Barry przycina całą roślinną elewację, żeby zachować doskonały kształt.

Tuż obok chodnika prowadzącego do kościoła, znajduje się dwupoziomowa aleja Betula utilis Jacquemontii, której wzór opiera się na murach starożytnego palestyńskiego miasta Jericho.

W 2015 roku kościół i ogród zostały oficjalnie otwarte dla zwiedzających.

Obejrzyj filmik z tego niesamowitego miejsca!

Chodziłbyś do takiego kościoła? Udostępnij ten artykuł swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.