Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Zmarł w Wieku 146 Lat. Zdradził Swój Sekret Na Długowieczność!

10 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   36,8 tys. wyświetleń
Zmarł w Wieku 146 Lat. Zdradził Swój Sekret Na Długowieczność!

Mbah Ghoto był nałogowym palaczem. Przeżył cztery żony, dziesięcioro rodzeństwa i wszystkie swoje dzieci. W wywiadzie powiedział, że nigdy nie sądził, że zostanie najdłużej żyjącym człowiekiem na świcie.

Mbah Ghoto, zwany dziadkiem Ghoto, mieszkał w Indonezji. Tam oficjalna rejestracja aktów urodzenia rozpoczęła się dopiero w 1900 roku, więc niektórzy mają wątpliwości co do jego wieku. Sam twierdzi, że urodził się w grudniu 1870 roku.

Dziennikarze stacji BBC wybrali się do Indonezji, żeby potwierdzić autentyczność wieku dziadka Ghoto i przeprowadzić z nim wywiad. Według nich mężczyzna mówi prawdę i nie mają wątpliwości, że jego dokumenty są autentyczne.

12 kwietnia jego stan zdrowia pogorszył się i trafił do szpitala, jednak po tygodniu wyszedł na własne żądanie.

Po powrocie ze szpitala był już wyraźnie osłabiony, mało jadł i pił. Do końca życia palił jednak papierosy.

Jaki jest sekret Pana długowieczności?

Wiele osób zadawało mu to pytanie. On zawsze się uśmiechał i mówił, że warunkiem długiego życia jest cierpliwość i spokój. Miał wokół siebie dużo bliskich osób, które dodawały mu otuchy i opiekowały się nim. To dawało mu siły na każdy dzień.

Dziadku opowiedz nam o wojnie

Mężczyzna był jednym z nielicznych w wiosce, który dokładnie pamiętał przebieg wielu walk. Najczęściej pytano go o wojnę kolonistów z Japonii i Holandii. Cieszył się w wiosce bardzo dużym szacunkiem i uznaniem.

Po śmieci chciał, żeby jego ciało spalono i złożono na lokalnym cmentarzu. Tak też się stało. Dla mieszkańców wioski zawsze będzie bohaterem.

Obejrzyj dokument o dziadku Ghoto

Napisz w komentarzu ilu lat dożyła najstarsza osoba, którą znałeś?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.