Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Zmarła 2 Tygodnie Przed Swoimi 18.Urodzinami. Zobacz Jak Wyglądało Życie Nastolatki Uwięzionej w Ciele Niemowlęcia.

24 maja 2017
przez Miss Gorilla Team   |   37,1 tys. wyświetleń
Zmarła 2 Tygodnie Przed Swoimi 18.Urodzinami. Zobacz Jak Wyglądało Życie Nastolatki Uwięzionej w Ciele Niemowlęcia.

Pei Shan Tabitha 5. sierpnia 2016 roku miała świętować swoje 18. urodziny. Niestety dwa tygodnie wcześniej źle się poczuła i trafiła do szpitala. Przegrała walkę z chorobą i zmarła. Dla swoich rodziców zawsze będzie powodem do dumy.

Pei przyszła na świat w Singapurze. Tuż po narodzinach lekarze odkryli, że jej kończyny są o wiele krótsze niż u innych niemowląt. Po dokładnych badaniach padła diagnoza. Dziewczynka cierpiała na mukopolisacharydozę III stopnia. Jest to wrodzone zaburzenie ośrodkowego układu nerwowego. Oznaczało to, że dziecko nie będzie rosnąć.

Rozpacz mieszała się ze szczęściem

Rodzice Pei bardzo długo czekali na dziecko. Przepełniało ich ogromne szczęście, ale jednocześnie bali się także, czy podołają temu trudnemu wyzwaniu.

Problemy zdrowotne

Dziewczynce często doskwierały bóle. Jej płuca były tak małe, że musiała nosić maskę tlenową. To uniemożliwiało jej normalną edukację, więc uczyła się w domu. Rodzice musieli wyżyć z jednej pensji ojca Pei, bo jej mama musiała cały czas opiekować się dziewczynką.

"Zawsze była radosna, każdy dzień był dla niej wyzwaniem" - wspomina mama Pei

Mimo, że była bardzo chora, potrafiła cieszyć się ze wszystkiego. Nigdy nie narzekała i codziennie okazywała rodzicom wdzięczność.

Uwielbiała grać na fortepianie

Mimo swoich ograniczeń nauczyła się grać na fortepianie. W 2014 roku wystąpiła na koncercie zorganizowanym przez fundację charytatywną w Singapore School of the Arts.

Często też malowała dla swoich rodziców obrazy. To wszystko sprawiało jej olbrzymią satysfakcję.

Jej stan pogorszył się nagle

Pei miała problemy z oddychaniem więc przewieziono ją do szpitala. Niestety zastrzyki z morfiny nie przynosiły efektów i po kilku dniach dziewczynka zmarła trzymana przez swoich rodziców w ramionach.

Czuła, że odchodzi. Kiedy siedzieliśmy przy jej łóżku pocieszała nas i mówiła, że bardzo nas kocha.

Na jej pogrzebie zagrano jej ulubioną piosenkę

Pei była świadoma tego, że nie zostało jej wiele czasu. Poprosiła swoich rodziców, żeby jej pożegnanie było wesołe i kolorowe. Nie chciała smutku i łez. Podczas pogrzebu zagrano ulubiony utwór Pei.

Udostępnij tę niesamowicie wzruszającą historię znajomym!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.