Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Byłem Zszokowany, Gdy Odkryłem Znaczenie Naklejek Na Owocach. Myślałem, Że To Nieistotny Detal.

8 stycznia 2017
przez Miss Gorilla Team   |   294,3 tys. wyświetleń
Byłem Zszokowany, Gdy Odkryłem Znaczenie Naklejek Na Owocach. Myślałem, Że To Nieistotny Detal.

Prawdopodobnie kiedyś zauważyłeś te malutkie naklejki na owocach. Poza logotypem producenta, znajduje się na nich także...

Prawdopodobnie kiedyś zauważyłeś te malutkie naklejki na owocach. Poza logotypem producenta, znajduje się na nich także kod PLU. Okazuje się, że producenci owoców nie tylko się na nich reklamują, ale zapewniają konsumentom informacje na temat produktów.


Gdy 4-cyfrowy kod zaczyna się od cyfry 3 lub 4...

Jeżeli trafimy na owoce (lub warzywa) z takim kodem PLU oznacza to, że zostały wyprodukowane przy pomocy nowoczesnych technik rolniczych, w tym z dużymi ilościami nawozów i pestycydów.


Gdy 5-cyfrowy kod zaczyna się od cyfry 8...

Jeżeli trafisz na taką naklejkę, owoc został zmodyfikowany genetycznie podczas wzrostu. Tak, zgadza się. To właśnie żywność modyfikowana GMO wzbudza tyle kontrowersji. Badania pokazują, że melony, banany, papaje są najczęściej modyfikowanymi owocami.


Gdy 5-cyfrowy kod zaczyna się od cyfry 9...

Jeżeli trafiłeś na taki rodzaj kodu to oznacza, że ten owoc był uprawiany przy użyciu starych metod - własnymi rękami i bez użycia środków chemicznych. Są to produkty organiczne.


Owoce bez kodu PLU

Większość ludzi próbuje znaleźć owoce bez naklejek. W rzeczywistości jest to niebezpieczne: importowany owoc z zagranicy powinien być zawsze oznakowany w ten sposób. Jeżeli nie ma naklejki, może to oznaczać celowe działanie i z jakiegoś powodu ta informacja jest ukrywana...


Koniecznie podziel się tym artykułem ze znajomymi! Niech wiedzą, co kupują!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.