Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Zwykłe Zdjęcie Dziecka Pozwoliło Na Wykrycie Poważnej Choroby. Koniecznie Zwróć Uwagę Na Takie Objawy.

27 marca 2017
przez Miss Gorilla Team   |   7,2 tys. wyświetleń
Zwykłe Zdjęcie Dziecka Pozwoliło Na Wykrycie Poważnej Choroby. Koniecznie Zwróć Uwagę Na Takie Objawy.

Niektórzy ludzie krytykują rodziców, którzy ciągle robią swoim dzieciom zdjęcia telefonem. Okazuje się jednak, że dzięki temu można wykryć u malucha poważną chorobę.

Jaxson urodził się jako wcześniak, ale był zdrowy i prawidłowo się rozwijał. Pewnego dnia jego ojciec, Owen Scrivens, postanowił zrobić sobie z nim zdjęcie. Miał włączoną lampę błyskową, żeby zdjęcie wyszło wyraźniejsze. Po chwili mężczyzna zauważył na zdjęciu coś dziwnego. Jedno oko malucha miało białe odbicie, a drugie czerwone. Zaniepokojony postanowił sprawdzić to w Internecie. Dowiedział się, że objaw ten może wskazywać na nowotwór.

Najgorsza diagnoza z możliwych

Następnego dnia zabrał synka do specjalisty. Tam potwierdziły się jego najgorsze przypuszczenia. Pana Syn ma raka - usłyszał.

Jaxson miał siatkówczaka, czyli złośliwy nowotwór oka, który najczęściej dotyka małe dzieci. W skali zaawansowania liczonej od A do E, chłopczyk miał D.

Rozpoczęto leczenie

W ciągu miesiąca podano chłopcu pierwszą chemioterapię. Lekarze ostrzegali, że chłopiec może stracić wzrok. Jednak mieli nadzieję, że dzięki chemioterapii uda się go uratować.

Na szczęście szybka reakcja rodziców i leczenie spowodowały, że guz zmniejszył się aż o 2/3. Jednak lekarze wątpią, czy uda im się go całkowicie wyeliminować. Nadal będą jednak kontynuować terapię, aby zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby.

Siatkówczak jest bardzo groźny

Siatkówczak może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Leczenie spowodowało, że Jaxson prawie w pełni zachowa zdolność widzenia. Jednak musi przebywać pod stałą kontrolą lekarzy.

Strach pomyśleć, jakby to się skończyło, gdyby ojciec malucha zignorował te sygnały.

Udostępnij ten artykuł znajomym! Jak najwięcej młodych rodziców powinno go zobaczyć!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.