Żwirkowe plaże, czysta woda, wysoka temperatura, totalny brak ciepłych bluz, swetrów w swoich torbach podróżnych.

Zbliża się letni czas, a Ty nie wiesz gdzie dokładnie w tym roku wybrać się na urlop? Uwielbiasz morze, a polskie wybrzeże Ci się już trochę znudziło? Bardzo tęsknisz za cudownymi widokami? Czy chcesz kąpać się w morzu z cudownymi widokami na góry? Chcesz poznać inną kulturę i nowe obyczaje? Mamy dla Ciebie znakomitą propozycję- Chorwacja.

Chorwacja to państwo leżące na granicy Europy Środkowej i Europy Południowej, położona nad Adriatykiem, pozwalająca na cudowny odpoczynek na upragnionych i od dawna wyczekiwanych wakacjach.

Przepiękne plaże, ciepła woda, wysoka temperatura powietrza, totalny brak ciepłych ubrań w swoich torbach podróżnych- to o tym właściwie każdy marzy podczas okresu wakacyjnego. Nieważne czy zdecydujesz się na Szybernik, Dubrownik czy też cudowny Zagrzeb- wszystkie turystyczne miasteczka posiadają coś znakomitego do zaproponowania! Co ciekawe, województwo śląskie z tym wspaniałym państwem dzieli tylko około 900 km, zatem fajnie jest pojechać samochodem do Chorwacji – dojazd zajmie odrobinę więcej aniżeli dojazd nad Bałtyk (z województwa śląskiego).

Zależnie od wyboru trasy możesz w czasie jazdy zwiedzić: Słowację, Austrię, Czechy, Słowenię a ponadto Węgry i tym samym wzbogacić swe zasoby kulturowe. Relaksując się zatem na wakacjach, z niesamowitym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie odwiedzić pełno interesujących miejsc.

Jednakże, jeżeli postawisz na przejazd autem do Chorwacji należy przyswoić parę cennych wskazówek, które okazać się mogą przydatne.

Pamiętaj o winietach! Bez względu czy jedziesz przez Czechy, Austrię, Słowenię lub przez Słowację oraz Węgry- w każdej z tych tras oczywiście nie ominie Cię kupienie winiet. Potrzebne winietymożesz kupić na przejściach granicznych, tanksztelach, a także w oddziałach PZM w Polsce (tu natomiast zostanie doliczona prowizja). Należy pamiętać, że płacąc na przejściu granicznym zwykłą kartą płatniczą zostaną naliczone tak zwane kozty przewalutowania. Na granicy Słowenia-Chorwacja konieczne będzie pokazanie dowodu osobistego bądź paszportu- Chorwacja nie należy do strefy Shengen. Jeśli planujesz wybrać się do Dubrovnika zabierz ze sobą paszport- niezbędny będzie przejazd przez Bośnię i Hercegowinę, paszport uchroni Cię od wszystkich przykrych niespodzianek.

Musisz pamiętać o przeglądzie technicznym własnego samochodu, zdołasz uniknąć dzięki temu zbędnych nerwów czy wizyt u mechanika w czasie wypoczynku. Dobrze jest również zaopatrzyć się dodatkowe ubezpieczenie turystyczne- aby nic Cię podczas długiej trasy nie zdołało zaskoczyć. Opcja zastępczego pojazdu jest de facto kusząca! Weź pod uwagę, że przede wszystkim cała podróż musi być bezpieczna- dla Ciebie, dla Twoich bliskich, znajomych. Przecież po to jedziemy na wczasy, aby odpocząć, wyluzować się, spędzić sympatycznie czas, zgodzicie się? Jeśli jednakże zabraknie Ci benzyny bez problemu uzupełnisz zapasy na stacjach benzynowych umieszczonych przy autostradach w atrakcyjnych cenach.

Wpis powstał przy współpracy z travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top