Jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych jest niewątpliwie Chorwacja.

Takim jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych jest niewątpliwie Chorwacja. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim Chorwacja zachwyca różnorodnym krajobrazem.

Spora większość ludzi podróżuje tam dla Adriatyku, które w czasie lata jest niesamowicie ciepłe a także przejrzyste, a oprócz tego stwarza sposobność wybrania innej plaży dzień w dzień. Plaże kamieniste, piaszczyste, zamknięte w zatoczkach lub otwarte na morze, dzikie oraz dodatkowo popularne – wybór jest naprawdę spory. Dodatkowo, wcale nie trzeba się dużo przemieszczać, aby dzień w dzień móc odpoczywać w innym miejscu. Właściwie każde Chorwackie miasteczko oferuje co najmniej parę typów plaż.

Dla spragnionych śródziemnomorskich klimatów Chorwacja może poszczycić się także cudownymi miastami, gdzie w olbrzymiej części zdołały zachować się starodawne kamienice i bardzo wąskie zabytkowe uliczki. Jeśli kogoś urzekają takie widoki, niewątpliwie powinien sprawdzić jakie perły architektury skryte są w chorwackich miastach.

Dla spragnionych pieszych wędrówek po górach też znajdzie się multum licznych atrakcji. Prócz tego, widok gór z widokiem na morze Adriatyckie maluje cudowny krajobraz.

Co jeszcze sprawia, iż Chorwacja jest tak ochoczo odwiedzana przez turystów ? Nie ma absolutnie urlopu bez pysznego jedzenia. Posiadając tak wspaniałą linię brzegową oczywistym jest rozmaitość a ponadto ilość dostępnych gatunków ryb a także owoców morza. Wielbiciele owoców morza będą czuć się tutaj jak w prawdziwym raju. Krewetki, kalmary, ostrygi, homary – myślę, że warto to pokosztować, dlatego, że nigdzie indziej nie będą tak przepyszne jak świeżo wyciągnięte z Adriatyku. A takie właśnie będziemy mogli tutaj spotkać. A dodatkowo warto skorzystać z możliwości spożywania ryb, które na terenie RP są mało dostępne – taką jedną może na przykład być morszczuk. Nie można zapominać również o tym, iż ryby to bogactwo witamin a także składników odżywczych.

Jeszcze niedawno Chorwacja kusiła także podróżujących niskimi cenami w porównaniu do pozostałych krajów śródziemnomorskich Europy Zachodniej. Pomimo tego, że nadal jest tam taniej, ceny te jednakże cały czas rosną I nie ma już tak dużej różnicy. Szczególnie w najmocniej znanych miejscowościach.

Decydując się na się na Chorwację niewątpliwie warto przemyśleć jaki wybrać chcemy środek transportu. Takim jednym z popularnych oraz zazwyczaj wybieranych jest auto. Samochodem do Chorwacji z południa Polski dojedziemy w kilkanaście godzin i mamy możliwość podziwiać niesamowite widoki podczas drogi lub zatrzymać się po drodze oraz zwiedzać inne europejskie miasteczka. Warto również dodać, że pojazd będzie niezastąpiony na miejscu, dlatego, że pozwoli na swobodne dojeżdżanie do plaż i pozwoli na dojechanie do zdecydowanie większej liczby cudownych miejsc.

Chorwacja jest takim jednym z państw, które należy choćby raz w życiu odwiedzić. Bez względu na to czy preferujesz leniuchowanie na plaży, czy też aktywny odpoczynek – na Chorwacji z całą pewnością odnajdziesz coś dla siebie.

Autor: https://travel-time.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top