Planowanie sobie dnia na papierze często wydaje się niezbyt atrakcyjnym pomysłem…

Rok akademicki – jak zaplanować swój czas

Prawie że każdy student miał w swoim życiu sytuację, kiedy zaczęło mu brakować wystarczającej ilości czasu, a zaliczenia zbliżały się wielkimi krokami. Niestety sporej ilości studentów zmaga się z prokrastynacją i niespecjalnie wiedzą co z tym zrobić aby się tego pozbyć. Na szczęście istnieje rozwiązanie, jest ono wyjątkowo proste, ale mało osób posiada chęci z niego korzystać. Mowa tutaj o rzeczy zwanej planner.

Planner akademicki 2020/21

Organizowanie sobie konkretnego dnia na papierze może wydawać się średnio ciekawym rozwiązaniem, wizja siedzenia przed zeszytem zdaje się bardziej przeszkadzać w atrakcyjnym spędzaniu swojego czasu, niż pomagać. Natomiast bardzo wielu uczniów traci wielką ilość czasu na organizację tego co mają robić, poprzez co zaczynają się miotać podczas pracy i tracą czas na próbę ogarnięcia całości. Wystarczy natomiast poświęcić 15 min dziennie na to, aby dokładnie zaplanować sobie w swoim plannerze swój dzień, spowoduje to, że niewątpliwie nie zapomnimy o niczym ważnym i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co mamy robić.

Praktyczność plannerów

Nie każdy wie o tym, ale większość wielkich osób korzystała właśnie z takiej techniki. Wystarczy tu wspomnieć Immanuela Kanta, który (jak mówi żart) miał tak dobrze zaplanowany dzień, że ludzie regulowali zegarki w zależności od tego, w momencie kiedy wychodził na spacer do pobliskiego parku. Aczkolwiek prawdą jest, iż Kant miał wnikliwie zorganizowany dzień a także zapisany dokładny jego przebieg w własnym dzienniczku, który był po prostu jak planner. Korzystając z tej metody planowania czasu, możemy być w 100% pewni, że obudzimy się ze zdanymi egzaminami oraz sporą ilością wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top