DPF jest to filtr montowany w układzie wydechowym samochodu.

Kompleksowa regeneracja DPF to znakomita oraz jedna z najbezpieczniejszych metod zadbania o Wasz samochód. Dzięki oczyszczeniu DPF unikniesz kosztownej wymiany filtra oraz ograniczysz emisję trujących oparów z wydechu.

Czym właściwie jest DPF oraz po co powinien być czyszczony? DPF jest to filtr montowany w tak zwanym układzie wydechowym naszego pojazdu. Wyłapuje on wszelkie szkodliwe substancje, które zostają po spalaniu paliwa w silnikach diesla. Na starcie zakładano, że zakładany filtr DPF będzie wystarczający na cały okres użytkowania pojazdu, ale w szybkim czasie okazało się, że tego typu rozwiązanie nie sprawdza się w ogóle. Zastępczą alternatywą są samooczyszczające systemy, lecz i one nie wypełniają swej roli dostatecznie. Taki system spisuje się jedynie w sytuacji nieco dłuższej jazdy ze stałą oraz względnie wysoką prędkością, co oczywiście nie za każdym razem jest możliwe. Niezbyt długa droga do pracy, szkoły bądź sklepu albo szarpana jazda w korku nie tylko nie pozwala na efektywne oczyszczenie filtra, a wręcz pogarsza sytuację, ponieważ nie występuje wypalenie odpowiednich cząsteczek w filtrze układu wydechowego.

Ze względu na niezwykle wysokie ceny wymiany tego typu filtra na terenie Rzeczpospolitej Polskiej popularne stało się całkowite demontowanie tej części, co na łamach aktualnego prawa jest w pełni nielegalne. Na całe szczęście dla bardzo kosztownej wymiany filtr dostępna jest tańsza, zdecydowanie szybsza i istotnie mniej uciążliwa alternatywa. Regeneracja DPF sprawia, że zapchany filtr zostaje poddany dokładnemu czyszczeniu, które usunie nie tylko sadzę, ale również wszystkie inne substancje, które z pewnością nie zostałyby usunięte poprzez wypalanie, przykładowo popiół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top