Bardzo wielu ludzi posiada problemy ze zgryzem.

Ortodoncja jest jedną z najbardziej rozwiniętych gałęzi medycyny, powiązanych ze stomatologią. Ortodoncja wymaga dużo praktyki i wiedzy, ponieważ dzięki tym elementom kompetentny ortodonta może wybrać właściwe środki dla swoich pacjentów. Odpowiednia ocena a także wybranie sposobu leczenia jest kluczem, by osiągnąć pożądany efekt. Dużo osób ma kłopoty ze zgryzem, w tym z kształtem zgryzu. Jednym z właściwych sposobów leczenia, który może pomóc przy tej dolegliwości są aparaty stałe Katowice, które ubierane są pacjentowi na nawet parę lat.

W tym czasie, ze względu na nieprzerwane napięcie, mogą nawet diametralnie zmienić nasz zgryz. Jednym z często leczonych schorzeń do jakich leczenia stosuje się takie aparaty jest przesunięty do środka jamy ustnej zgryz. Cofnięty zgryz objawia się cofnięciem żuchwy tak, że niemożliwe jest właściwe spożywanie posiłków. Nie trzeba wspominać, w jakim stopniu komplikuje to nasze codzienne funkcjonowanie osoby, która zmaga się z tym schorzeniem.

Z powodu wpływu takowych wad czy schorzeń na życie człowieka, ale również na estetykę zgryzu dziedzina ortodoncji jest ważna. Ta gałąź stomatologii pomaga też w robieniu aparatów innych niż stałe na podstawie odlewów naszego zgryzu wykonywanych z plastycznego tworzywa, który jest potem wkładany do ust pacjenta a następnie w wymuszonej pozycji zagryzany przez określony czas. Dzięki takim właśnie odlewom istnieje możliwość później wykonać bardzo dobrze dopasowane aparaty stałe oraz tymczasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top