Osoby niepełnosprawne nie potrzebują pomocy podczas wykonywania najprostszych czynności.

Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnością, które za wszelką cenę nie chcą być wykluczone z życia społecznego przez swoje ograniczenia niezbędne jest inwestowanie pieniędzy w rozwiązania techniczne , które będą wyrównywać szanse. Jednym z takowych rozwiązań są platformy dla niepełnosprawnych, które bardzo ułatwiają dotarcie do określonych miejsc ludziom ograniczonym ruchowo. Jeszcze jednym ważnym sprzętem są dźwigi osobowe, jakie można nazywać inaczej windami.

 

Windy osobowe powinny się znajdować w każdym budynku, jaki przekracza cztery kondygnacje. Jako alternatywa dla zwykłych wind używane są często cena windy osobowej, jakie wyróżniają się większym rozmiarem niż zwykłe windy jak również zwiększonym udźwigiem. Również z powodu przepisów prawa, jakich zadaniem jest równanie szans niezbędne jest zaopatrzenie budynków użyteczności publicznej zarówno w platformy dla niepełnosprawnych jak również dźwigi osobowe. Poza tym możemy zastosować także windy towarowe, niemniej jednak ich zamontowanie nie jest wymogiem niezbędnym, a tylko bardzo dobrą praktyką.

 

W teraźniejszych czasach bardzo ważne jest pochylenie się nad różnymi potrzebami osób niepełnosprawnych ruchowo ponieważ pomimo osobistych ograniczeń te osoby są wartościowymi ludźmi, którzy z pewnością wniosą niesłychanie dużo do różnego typu instytucji i firm. Bardzo często osoby z niepełnosprawnością nie oczekują pomocy podczas wykonywania najprostszych czynności, lecz żywią nadzieję, iż nie będzie to uniemożliwione przez defekty architektoniczne gmachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top