Fachowcy mogą zlikwidować daną usterkę w 5 minut.

Zapewne wielu z was nie raz było zszokowanych wysokimi kosztami wszelakiego typu przedmiotów czy usług. Trzeba powiedzieć, iż bardzo wielu z nas mają one prawo oszołomić. Wtedy zaczynamy się zastanawiać, z jakiego powodu są one tak drogie. Wszakże my sami nie oczekujemy zapłaty stu pięćdziesięciu pln za dziesięć minut pracy. Więc za co de fakto płacimy fachowcom w momencie gdy ich zatrudniamy? Hydraulik wszakże jedynie uderza w rury. Może nam się zdawać, iż usługi ludzi, którzy pracują w mniej prestiżowych społecznie zawodach, takich jak mechanika samochodowa czy hydraulika, muszą cenić się dużo niżej, niżeli przykładowo lekarze czy też adwokaci. W rzeczywistości ich zarobki mogą być faktycznie duże. Czasem gdy je ujrzymy nachodzi nas myśl, że przecież spokojnie bylibyśmy w stanie zrobić dokładnie to samo, co oni we własnym zakresie.

Jednak pamiętaj, że nie płacisz im tylko za dokręcenie śrubki lub wymianę oleju w samochodzie, czy siłowniki łódź. Ich prawdziwa wartość pochodzi z ich doświadczenia. W końcu Ty sam nie masz pojęcia, w którym miejscu tę śrubkę trzeba przykręcić. Fachowcy mogą czuć to wręcz instynktownie i naprawić usterkę w pięć minut. Czy posiadana wiedza faktycznie jest tak cenna? Może Wam się zdawać, iż wystarczy wpisać w Google hasło „w jaki sposób wymienić olej silnikowy, aby wiedzieć na konkretny temat wszystko, co jest nam potrzebne. Jednak zauważ, że ażeby w ogóle wiedzieć, co jest akurat problemem, należy mieć sporą wiedzę na dany temat. Częstokroć osoby , które wykonują fizyczną pracę spędzają lata na nauce swojego zawodu, udając się do technikum, a potem pełniąc staż w zakładzie u fachowca.

Nie da się takiej wiedzy uzyskać przez dwudziestu minut, przekopując się przez publikacje na konkretny temat. A nawet jeżeli by się dało, to cały czas brak nam wyczucia a także praktyki, które pomogłyby nam naprawić usterkę bez niebezpieczeństwa zepsucia czegoś ważniejszego. Czy wszystkich ludzi oceniamy tak samo? Nikt z nas zazwyczaj nie kwestionuje ceny naprawy awarii u producenta albo w autoryzowanym salonie naprawy. Z całą pewnością, cena ma możliwość nas przytłaczać i będziemy mieć pewne opory, nim podejmiemy taką decyzję, ale w końcu zapłacimy bez gadania. Tymczasem mechanik pracujący sobie prywatnie w skromnym warsztacie, który bierze od nas pięć razy mniej, wywołuje u nas opory.

Dlaczego te dwie opcje oceniamy inaczej, skoro całkiem możliwe, że osoby wykonujące dokładnie tą samą usługę posiadają taką samą wiedzę praktyczną? Czy chodzi o ich miejsce pracy, wygląd prowadzonego przez nie warsztatu, a być może fakt, iż praca na swoim kojarzy wam się z mniejszym prestiżem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top