Największa budowla lego to wieża która ma trzydzieści pięć i pół metra wysokości.

Będąc dzieckiem, każdy z nas chciał mieć te niewielkie, plastikowe klocki do zabawy. Klockami, o których jest tu mowa, są klocki LEGO. Firma produkująca je, niezmiernie się przez nie wybiła. Klocki te, nie mają ograniczenia wiekowego, właściwie każdy wybierze coś dla siebie a ponadto prawie każdy może się nimi bawić. Określenie LEGO pochodzi od duńskiego słowa „leg godt” co oznacza „baw się dobrze”. Klocki są produkowane w różnorakich seriach, to znaczy klocki „LEGO Technic”, „LEGO Friends”, „LEGO creator”, „LEGO City”, „LEGO Star Wars” a także „LEGO„. Powyżej podane klocki nie są zalecane dla małych dzieci ponieważ mają małe elementy, toteż firma LEGO wypuściła na rynek też klocki „LEGO Duplo”, jakie są większe niż normalne klocki żeby małe dzieci mogły się nimi bawić. Spółka LEGO jest też największym wytwórcą opon na całym świecie ponieważ zrobiła aż 318 mln opon, co zostało oczywiście zapisane w Księdze Rekordów Guinessa.

Aktualne Logo firmy LEGO zostało stworzone osiemnastego listopada 1998 roku lecz wcześniej ich logo było zupełnie inne. Na początek nie było czegoś takiego jak Ludziki LEGO, stworzone je w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym ósmym. Klocki te są zrobione z tworzywa sztucznego zwanego terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, w skrócie „ABS”. W 2015 wypuszczono na rynek kapcie które skutecznie chronią stopy przed nastąpieniem na klocki, to była edycja limitowana i zrobiono ich tylko 1500 sztuk na świecie. Siedziba LEGO mieści się w Danii w Billund pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

Ole Kirk Christiansen założył firmę LEGO dwunastego października tysiąc dziewięćset trzydziestego drugiego roku. Zostało nakręconych również wiele filmów o klockach LEGO, a naprawdę było ich dwadzieścia jeden. Największa budowla wykonana z lego to wieża która ma 35,5 m wysokości, została stworzona we Włoszech w Mediolanie i była budowana aż 4 dni. Niestety klocki są naprawdę drogie bo bardzo małe zestawy kosztują po trzydzieści zł, lecz są nawet zestawy klocków po kilkaset zł, lecz wtedy są one ogromne, bardzo dobre, i posiadają dużo ciekawych funkcji. Na rynku działa wiele korporacji wytwarzających podobne klocki jakie są znacznie tańsze bo są gorszej jakości lecz nie wybiły się tak bardzo jak lego. Lego sklep można znaleźć w prawie każdy większym mieście a ponadto możemy spotkać te sklepy w galeriach handlowych. Istnieje także coś takiego jak wystawy klocków lego, demonstrowane tam są różne dzieła z klocków lego, budowle są wielkich rozmiarów, małe, nieruchome, ruchome, a dodatkowo niektóre wydają nawet różne dźwięki. Wstęp na wystawę lego trzeba kupić i możemy nabyć niektóre szczególnie te mniejsze zestawy klocków lego które znajdują się na wystawie.

Największych rozmiarów budowlą wystawianą na wystawie był Titanic jaki liczył aż 11 m długości a ponadto został stworzony z ponad 500 tysięcy klocków. Klockami lego warto się bawić od małego ponieważ poprawiają koordynacje wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą naszą wyobraźnie a jak również są o wiele lepsze od siedzenia na laptopie lub telefonie gdyż jest to odwrotnością klocków lego bo psują nasz wzrok, a niekiedya w niektórych przypadkach również powodują agresywne zachowania, natomiast klocki lego dają same dobro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top