Na rynku pojawiły się LEGO Minifigures.

LEGO jest firmą zabawkarską. Klocki lego to z pewnością najpopularniejsza sieć klocków na świecie. Jest wiele serii LEGO. Jedną z nich jest LEGO City – to zestawy, z których można zbudować scenki z życia ludzików lego oraz pojazdy. Następną serią jest LEGO Creator- z tych klocków można budować budynki i różne pojazdy. Z jednego zestawu, z pomocą dołączonej instrukcji można stworzyć alternatywne modele. Następną serią jest seria LEGO Duplo – są to większe, kolorowe klocki dedykowane dzieciom w wieku od jednego do pięciu lat.

 

Następna seria to LEGO Technic – to seria, która jest jedną z najbardziej zaawansowanych serii Lego Group. W tej serii mamy możliwość tworzyć konstrukcje oraz modele, a poza tym niektóre zestawy są wyposażone w elektronikę. Jest również jedna seria lego, która jest dedykowana dziewczynkom – to seria LEGO Friends. Istnieje jeszcze mnóstwo innych serii. Z biegiem czasu LEGO ewoluowało. Na samym początku były jedynie klocki. Lecz w tej chwili zostało wyprodukowanych wiele gier, filmów i seriali o przygodach mieszkańców miast stworzonych z klocków lego. Są też parki rozrywki takie jak Legoland. Ciekawostki dotyczące lego:
– 2 klocki o wymiarach 2×4 można połączyć ze sobą na dwadzieścia cztery sposoby;
– pomimo, iż klocki z serii LEGO Duplo są 8 razy większe od tradycyjnych to mamy możliwość je ze sobą złączyć, ponieważ są kompatybilne;
– w dwa tysiące dwunastym roku marka LEGO została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako wytwórca największej ilości opon (oczywiście opon do aut z klocków);
– w 2015 roku do sprzedaży trafiły kapcie LEGO mające chronić przed nadepnięciem na klocek (tylko 1500 egzemplarzy);
– najwyższa wieża z klocków mierzyła piętnaście metrów wysokości a stworzono ją w 2015 roku w Mediolanie;
– na każdego z nas przypadają sześćdziesiąt dwa klocki;
– z produkcji wyszło mniej więcej pięć miliardów ludzików LEGO; Strona lego ma do zaoferowania mnóstwo interesujących filmików wideo, zwiastunów filmów czy też seriali ze świata LEGO. Na stronie internetowej lego dostępne są również gry LEGO, artykuły, zestawy a ponadto instrukcje składania do ściągnięcia. Jest również kilkafilmowych kolekcji LEGO. Jedną z nich jest LEGO Star Wars. Oczywiście dotyczy ona kultowej serii Gwiezdne Wojny. Następną serią jest LEGO Ninjago. Opowiada ona historię 6 młodych bohaterów , którzy uczą się starożytnej sztuki walki. LEGO Batman jest następną serią związaną z bardzo znanym filmem. Istnieją inne kolekcje , które opierają się na filmach. Jedną z nich jest kolekcja wzorowana na Harrym Potterze, z kolei inna na Indianie Jones czy Piratach z Karaibów. Pojawiły się też ciekawostki lego.

 

Wliczamy do nich produkty tj. czapki, kurtki, szorty, t-shirty i spodnie. Wszystkie te rzeczy z estetycznymi nadrukami odnoszącymi się do LEGO. Nie tylko ubrania zaliczane są do nowości. Niedawno na rynku pojawiły się LEGO Minifigures – figurki bohaterów kreskówek takowych jak na przykład Zwariowane melodie. Jeśli chodzi o nowości dotyczące klocków to ukazało się dużo całkiem nowych zestawów z wielu serii np. z serii LEGO Friends, LEGO Ninjago czy LEGO Marvel. jeżeli chciałabyś poznać wszystkie nowości dotyczące świata LEGO to koniecznie zobacz katalog LEGO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top