Działanie wszywki alkoholowej polega na tym, iż zostaje uwolniona substancja, jaka zakłóca prawidłowy metabolizm alkoholu.

Alkoholizm jest jednym z najpoważniejszych problemów społecznych w naszym kraju. Niestety walka z tą chorobą jest niezwykle ciężka i dlatego tylko niektórym osobom udaje się z niej wyjść. Niezłym na walkę z uzależnieniem okazuje się wszywka alkoholowa, czyli lek, jaki jest dostępny w tabletkach przeznaczonych do implantacji podskórnej.

Proces leczenia uzależnienia od alkoholu powinien odbywać się na kilku płaszczyznach, natomiast wszywka jest świetną pomocą. Powinniśmy pamiętać, iż możemy ją stosować tylko pod nadzorem lekarza. Samodzielne stosowanie preparatu może stwarzać ryzyko dla zdrowia a nawet życia pacjenta i dlatego też lek jest tylko wydawany za okazaniem recepty. Działanie wszywki alkoholowej opiera się na tym, że zostaje uwolniona specjalna substancja, która zakłóca metabolizm alkoholu a także powoduje, że zaraz po spożyciu napojów alkoholowych odczuwa się ogromny dyskomfort. Dlatego wielu ludzi zwyczajnie zaprzestaje picia, ponieważ dolegliwości są na tyle nieprzyjemne, iż nie mają ochoty już tego odczuwać. Jest to prawdę mówiąc trochę terapia szokowa, ale jednak jej skuteczność jest potwierdzona, z tego powodu ciągle się jej używa. Powinno się jednakże pamiętać, iż skuteczność wszywki uzależniona jest od pozostałych elementów, które wykorzystuje się w terapii.

Implant wszywkowy wszczepiany jest pod skórę, a samo działanie trwa parę miesięcy. W tym czasie substancja czynna uwalniana jest do organizmu i powoduje zablokowanie metabolizmu alkoholu. To prowadzi do tego że po wypiciu substancji procentowej w organizmie odkłada się aldehyd octowy, który nie przekształca się w kwas octowy. Z tego powodu osoba uzależniona może czuć nudności, wymioty, a nawet uczucie kołatania serca. Spożywanie substancji alkoholowej z wszywką jest niebezpieczne dla stanu zdrowia, dlatego też lepiej tego unikać. Mimo to znane są nam przypadki ludzi, którzy przepili wszywkę alkoholową. Inne znane symptomy to niedociśnienie, i nagłe zaczerwienienie twarzy i fale gorąca. Jeżeli symptomy nie ustąpią samoistnie po paru godzinach to trzeba szybko skontaktować się z lekarzem. Pomocne będą również zimne okłady, ale w takiej sytuacji nie powinniśmy czekać z wezwaniem fachowej pomocy.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że nie jest to jedyny i niezawodny sposób, ale w niektórych przypadkach może być bardzo pomocny. Jednak przede wszystkim jest to jeden ze składników terapii osób uzależnionych od alkoholu. Osoba, która sięgnie po alkohol ma szeregu bardzo nieprzyjemnych objawów, które skutecznie odpychają ją od alkoholu. Wypracowanie niechęci do alkoholu jest głównym celem wszywki. Leczenie alkoholizmu Lublin ma formę jałowej pigułki, jaka jest wszczepiana pod skórę przez lekarza.

W trakcie tego zabiegu umieszczane jest pod skórą od ośmiu do dziesięciu tabletek. Następne wszywki można wszczepić po ośmiu miesiącach. Substancją czynną tych tabletek jest disulfiram, który jest również dostępny w postaci tabletek doustnych. Te tabletki powinno się zażywać raz na dobę. Zanim odkryto disulfiram nie istniały skuteczne metody terapii farmakologicznej, a jedyną opcją był opium i barbiturany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top