Osoba, która przyjeżdża do Polski musi mieć poczucie, że może się czuć jak we własnym kraju.

Osoba, która postanawia przyjechać do Polski nie tylko i wyłącznie dla turystyki, na pewno może liczyć na radę. Jest kilka instytucji, oraz ludzi, którzy proponują swoją pomoc przy zorganizowaniu pobytu w Polsce. Nie w każdej sytuacji są to instytucje bezpośrednio związane z urzędami oraz nie zawsze muszą to być organizacje powiązane z jakimiś kościołami. W obecnych czasach, kiedy emigracja z powodów politycznych, czy ekonomicznych stanęła się normą, na pomoc w kwestii pobytu w Polsce mamy możliwość liczyć także ze strony potencjalnego pracodawcy.

 

Musimy jednak pamiętać, iż to Urzędy zajmują się formalnościami tj. . To istotne, by osoba , która planuje przyjechać do Polski na czas dłuższy aniżeli 3 miesiące, miała świadomość, iż wyłącznie w Urzędach Marszałkowskich lub Wojewódzkich jest możliwość starać się o tego rodzaju pozwolenia. Nie zrobi tego za nikogo żadne biuro , które oferuje tzw. załatwienie papierów za małą opłatą.

 

Jeśli ktokolwiek trafi na instytucję albo osobę, która zaoferuje coś więcej aniżeli pomoc w uzupełnieniu papierów, ich przetłumaczeniu albo towarzyszenie podczas wizyty w jednym z wymienionych urzędów, ma obowiązek od razu zrezygnować z usług proponowanych przez tą osobę lub instytucję. Bardzo dobrze byłoby też rozważyć zgłoszenie podejrzenia o oszustwie. Osoba, która zamierza odbyć pobyt w Polsce powinna mieć silne poczucie, iż może się w niej czuć jak we własnym kraju, a jeśli dodatkowo powodem chęci zamieszkania na terenie Polski jest aspekt polityczny, powinna mieć również duże poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top