Profesjonalny trener powinien nie tylko mieć pojęcie o tym, w jaki sposób dopasować plan treningu do prywatnych wymagań organizmu.

Treningi personalne są na terenie RP odbierane z reguły jako fanaberie lub tylko dla ludzi o wysokich dochodach. Jednak każdy fitness klub oferuje sposobność skorzystania z pomocy trenera personalnego, a w dużych miejscowościach powstają profesjonalne studia tego typu treningu. Coraz więcej ludzi korzysta z tego typu klubów, co prowadzi do obniżenia cen oraz przyciągnięcia do pracy nowych trenerów.

Zagadnienie treningu personalnego to niezwykle rozległe spektrum, które obejmuje już od pierwszej chwili profesjonalne podejście do kontrahenta. Z pewnością podstawową kwestią jest chęć poprawienia sprawności ruchowo-fizycznej a ponadto prezencji sylwetki. Mamy więc do czynienia z obowiązkiem przygotowania szczegółowego planu treningowego oraz konsultacji które związane są z właściwym żywieniem. Znakomity trener personalny powinien nie tylko mieć pojęcie o tym, w jaki sposób dopasować plan ćwiczeń do osobistych potrzeb organizmu, ale głównie potrafić właściwie motywować swojego klienta, a kolejno niewielkimi krokami ustalać mu kolejne cele które powinien osiągnąć. Należycie prowadzony trening personalny oddziałuje nie tylko na samo ciało, ale na umysł. Umożliwia rozładować nagromadzone emocje, złość, jak i pobudzić do pozytywnego działania.

Wielu trenerów personalnych mówi, że ich praca z ludźmi trwa 24h na dobę. Po zakończeniu treningu, na przykład trwającego 60 minut, nie kończy się ich praca, bo klient powinien zmienić tryb życia na zdrowszy. Personalny tren musi mieć stały kontakt z klientem, doradzać mu nawet poza treningiem w klubie. Da się to zrealizować, przykładowo poprzez określenie dodatkowych aktywności, jak i edukację w celu należytego odbierania sygnałów jakie daje nam nasze ciało.

Kompleksowy pakiet narzędzi który związany z prowadzeniem fizycznym też u sportowców zagwarantuje trener fizjoterapeuta Katowice W tym wypadku program szkolenia jest prowadzony przez praktykujących sportowców, zazwyczaj profesjonalistów w swoich dziedzinach. Oczywiste jest, że im bardziej doświadczony i wysportowany trener personalny, tym wyższa jakość oferowanych usług, niemniej jednak również wyższe koszta. Dlatego też takiego trenera powinno się dobrać do własnej osobistej sytuacji życiowej a także ambicji. Dużo zależy od tego, co mamy zamiar osiągnąć a także w jakim odstępie czasowym. Musimy jednak bardzo uważać, ponieważ koszty treningów są różne i nie zawsze tak jest, że mniejsza cena znaczy organizowanie treningu poprzez początkującego trenera osobistego.

Jeśli ceny treningu są dla nas za wysokie, będziemy mogli spróbować je zmniejszyć przez skorzystanie z oferty pakietów treningowych. Wykupujemy wówczas z góry serię treningów personalnych, przykładowo 10 albo 20, co jest tańsze i może zachęcać Nas do działania. Jeśli i tak trzeba płacić za usługę… Da się też ćwiczyć w parach albo grupach, zwykle do 4 osób. Nie można wówczas oczekiwać, że trener personalny będzie skupiał swoją uwagę tylko na Nas, ale cena tego typu usługi często może wynosić wręcz ok. 30 % wyjściowej kwoty. Jednocześnie w taki oto sposób można osiągać identyczne efekty, co osobiście. Musimy mieć wyłącznie chęć do jakichkolwiek przemian w swoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top